Zábava

League of Legends

Hra samotná je klasická MOBA, stejně jako například slavná DOTA a tomu podobné hry. V lidově zvaném „lolku“ máte na výběr z několika možností hraní. Buď můžete hrát klasicky 5 versus 5, nebo 3 versus 3, pak je tu také ARAM (All Random All Mid) kde spolu proti sobě všichni bojují na jedné lince nebo dominion, kde hrajete také pět proti pěti, ale obsazujete věže.

Nejhranějším modem je klasická 5 versus 5, kde je tedy na každé straně 5 hráčů, jsou celkem 3 linky plus džungle a vyhrává ten, co se přes věže propracuje postupně až k základně soupeře, kterou zničí. Máte možnost tuto mapu hrát jen tak pro zábavu nebo od určitého levelu účtu se můžete účastnit rankedů, kde každou výhrou vaše umístění na serveru stoupá a prohrou klesá.
hračka figurka

Na výběr máte z více jak 130 hrdinů na hraní a je jen na vás, koho hodláte v dané hře hrát. Každý hrdina má pak ještě svou dávku skinů neboli barevných odlišení. Hrdiny si samozřejmě musíte postupně odemykat za body, které získáváte za každý odehraný zápas. Každý hrdina má čtyři specifická kouzla, ovšem každý hrdina má kouzlo jiné, u žádných se neshodují.

Při již zmíněných rankedech je možné dosáhnout těchto úrovní: bronze, silver, gold, platinum, diamond, master a grandmaster.
malá figurka

Již osm sezon se také každý rok na podzim koná mistrovství světa této hry, kdy se týmy celý rok snaží se na tento turnaj kvalifikovat a poté se snaží dosáhnout na světový trůn a být pro daný rok nejlepším týmem světa. Zároveň výrobce hry poté udělá limitovanou edici skinů v barvách tohoto týmu. Nejvíce úspěšní jsou prozatím hlavně týmy z Koreje, i když v posledních letech západní týmy začínají jejich herní styl dotahovat a jsou jim vyrovnaní soupeři. Celkově nejúspěšnější jsou korejští SK Telecom T1, jimž se turnaj podařilo ovládnout hned třikrát. Nejúspěšnější tým z EU je tým Fnatic, který se pyšní jedním titulem z úplně prvního světového šampionátu.