Zábava

Jak si povyrazit, aby mě to moc nestálo

Když se řekne slovo zábava, většina lidí si dost možná představí bujarý večírek ve společnosti přátel a láhve kvalitního alkoholu. Tahle domněnka je však velmi zjednodušená, ačkoliv jsou bohužel v posledních letech diskotéky, kluby a bary hlavním zdrojem povyražení, především pak u mladší generace.
skákací siluety
Nicméně stále se najdou tací, kteří se umějí zabavit jiným způsobem a rozhodně ne horším či dokonce méněcenným. Problém ovšem je, že alkohol nám dodává okamžitý pocit štěstí, uvolňuje totiž endorfiny, tedy jakési hormony štěstí. To je na alkoholových dýcháncích to nejlákavější.

Jiné, avšak méně pohodlné zdroje zábavy
Během konzumace alkoholu se totiž nemusíte nijak fyzicky namáhat, cítíte se uvolnění a navíc se ocitáte ve společnosti přátel, s nimiž pocity štěstí ihned sdílíte. Ostatní aktivity nám také přináší radost, z dlouhodobého hlediska navíc nesporně větší. Nejsou ovšem tak pohodlné, je nutné se vymanit z vlastního pohodlí.

Pokud to ovšem svedete, budete mít dlouhodobě mnohem lepší pocit a budete se také jistě cítit mnohem svěžejší. Pokuste se postupně, krok po kroku odbourat v sobě lenivého červíčka, který vás neustále nabádá k tomu jít nejjednodušší a méně bolestivou cestou, přestože podvědomě sami cítíte, že chcete změnu.
pozadí modré
Co takhle se jít ven projít, zaběhat si? Co takhle zajít si do přírody a užívat si té přirozené a čisté energie, jež vás obklopuje? Nemáte chuť odreagovat se s přáteli u deskové hry?
balonky v bazénu
Co vzít do ruky knihu, kterou jste již dávno chtěli přečíst, nebo učebnici cizího jazyka? Nebo si pustit dokument v cizím jazyce a s českými toulkami, přeložit si cizojazyčný text v písních své oblíbené hudební skupiny?
Přemýšlejte, co by vás nejvíce lákalo, nebo co jste v minulosti odložili na později a doposud jste neudělali nic pro to, abyste to dokončili. Aktivní pojetí života vám dříve nebo později přinese tolik pozitivního, že vám dodá další energii. Tak nic nemeškejte a pusťte se do toho!