Finance

Přichází čas na sezónní SEO

Nejedná se pouze o svátky, ale také o jednotlivá roční období. Jsou jednoduše produkty a služby, které celoročně zákazníci nepotřebují. Momentálně se ovšem všechny firmy aktivně připravují, anebo již realizují marketingové strategie na Vánoce. S tím souvisí i optimalizace pro vyhledávače, se kterou vám snadno pomůže SEO konzultant od Seolight.dárek vánoční svátky.jpg

Nebojte, v oblasti optimalizací nedochází k velkým změnám. Jde o stále stejné postupy, jen musíte vzít v potaz konkrétní svátky či období a podle toho nastavit kampaně, klíčová slova a další detaily. Důležité je ale především správné načasování.

Načasování je nejdůležitější

Ano, obsah je pochopitelně klíčem stejně jako jindy. V tomto případě je ale včasná příprava a vhodný čas publikace doopravdy klíčový. Ideální je připravit veškerý obsah a publikační plán i dva měsíce předem. Nebudete poté tolik ve stresu, vše bude připraveno a budete již jen publikovat.

Dávejte si ovšem pozor na to, aby byl text vytvořený správně. Pokud ho vytvoříte až příliš dopředu, možná budete muset některé drobnosti aktualizovat. Tak na to nezapomínejte a vše kontrolujte. Dokonalost je klíčová a informace jednoduše nesmí být zastaralé.

Rozdělte si práci do tří fází

Každý plán pro tvoření sezónního SEO by mělo mít tři základní fáze:

  • přípravná,
  • realizační,
  • závěrečná.

Přípravná doba by měla začít minimálně několik týdnů před samotnou sezónou. V tomto období se soustřeďte na průzkum trhu, přípravu obsahu a budování povědomí o sezónních produktech, které nabízíte.digitální marketing.jpg

Během realizační doby je to celkem jasné. Zde dochází k publikaci kvalitního obsahu a začíná společně s aktuálními svátky, pro které jsou texty určeny. Zveřejňování a sdílení bude základní činností osoby, které to dáte na starost.

Po skončení daného období se přesunete do závěrečné fáze. Zde se budete pomalu a plynule přesouvat zpět k dlouhodobé marketingové strategii, kterou jste měli naplánovanou. Vše se vrátí do starých kolejí a vy se budete moci těšit na další Vánoce.