Dům a byt

Interiér jako okno do duše: co všechno o vás prozradí váš byt?

Podle mnoha psychologů je možné poznat, zda jste například introvert, pohodář nebo svědomitý nájemník. Jak se toho dopídit? Stačí vědět, jaké typy lidí preferují určité typy interiérů nebo bytových doplňků.

kuchyň

1. Útulný byt s mnoha připomínkami

Pokud je váš byt milý, útulný a příjemný, plný vašich vzpomínek a fotek a obrázků, nejspíš jste velmi klidný typ člověka. Vyhýbáte se násilí, nemáte rádi konflikt, jste pacifista a přátelský člověk. Rádi se přizpůsobíte. Váš byt je potom plný teplých barev, máte velkou sedačku, mnoho polštářů a doplňků, váš byt je také plný dekorací. Jste také velmi citově založeni.

2. Minimalismus bez doplňků a všechno je funkční

Váš byt je prudce elegantní, minimalistický, čistý a plně funkční. Všechno v bytě má funkci nebo své místo, včetně dekorací a doplňků, kterých není mnoho. Preferujete bílé, černé a šedé barvy, žaluzie jsou většinou stažené – to znamená, že jste introvert. Máte rádi chladnou logiku, řídíte se hlavou, chráníte své soukromí a jste skoro posedlí čistotou. Uklízíte minimálně dvakrát týdně a všechno musí mít své místo.

ložnice

3. Tradiční a starožitný nábytek

Rustikální forma vybavení značí, že jste vázáni na tradice. Máte rádi svůj pořádek a svůj systém, který jste zdědili po rodičích a ti zase po svých rodičích. Klasický a rustikální styl sedí každému člověku, který je svědomitý a záleží mu na rodině víc než na čemkoliv jiném. V životě máte vždycky plány a neradi postupujete změnám.

piano

4. Extravagance, prudká moderna a zajímavý, nevšední a originální styl

Máte kvalitní designový nábytek, ceníte si zajímavých uměleckých děl, většina vašeho nábytku je na míru nebo přímo od mladých designerů, zakládáte si na tom, že jste někdo, nebo jste prostě umělec. Styl je pro vás důležitý a rádi ho vystavujete na odiv. Tyto typy bytů se nacházejí převážně u lidí, kteří nehledají pevný závazek, ale povyražení, zábavu.