Zdraví

Síla pozitivního myšlení

Vnímáte své myšlenky jako určitý energetický subjekt? Že ne? Ale to je velká škoda! Vaše myšlenky totiž dokáží stimulovat celé Vaše tělo. Ptáte se, jak je to možné? Je to zcela jednoduché. Celé naše tělo a veškeré procesy v něm jsou řízeny v hlavním centru – a to v mozku. Tudíž všechny signály, které mozek vyšle do těla ho ovlivní klidně i na celý den. A právě toto řídící centrum můžete ovládat i Vy – a to tím, na co budete směřovat své myšlenky.
duševní zdraví
Je potřeba udržet si pozitivní myšlení, od čehož se odvíjí celý proces pozitivní stimulace těla. Zamyslete se třeba nad tím, jaká myšlenka byla ta první, která Vám vyskočila na rozum, když jste se probudili? Pokud to byla myšlenka stylu ,,Ach jo, zase musím vstávat, mě se tak nechce do práce, proč nemůžu zůstat v posteli?“ – tak jak myslíte, že si Váš mozek přebere signál, který mu tímto dáváte? Samozřejmě, že nic moc pozitivního do těla nevyšle a Vy se budete celý den trápit tím, proč vlastně musíte do té práce chodit a místo toho nezůstat v posteli.

Ale co kdyby Vaše první myšlenka byla ,,Tak je nový den, teď otevřu oči a užiju si ho, jak jen budu moci, protože si to zasloužím a nikdo mi ho nebude kazit.“ Zkuste to, uvidíte, jak celé Vaše tělo bude ovlivněno pozitivním myšlením – už se ani nebudete muset tak snažit, aby Vám bylo dobře a ono to půjde tak nějak samo.
pozitivní myšlení
Sami si totiž vybíráme své cíle a to, kam se budeme ubírat – kam vlastně naše cesty povedou – dnešní ráno, dnešní den, celý týden, celý život? Je to jen v našich rukou a hlavně v našich myšlenkách. A právě tyto postoje můžeme rozdělit do tří základních typů:
fatalisticko – pesimistický postoj– člověk má fatální strach z budoucnosti, pocit, že je k ničemu, že vlastně nic nedokázal a že ani dokázat nemůže. Přesně tohle si mozek zafixuje a už nemá z čeho brát, aby jeho názor změnil, protože jediný, kdo ho změnit může, je zase jen ten daný člověk a to jinou, lepší a stimulující myšlenkou.
pseudo – idealistický postoj– V tomto případě se jedná o lidi, kteří záměrně utíkají od zodpovědnosti a žijí si ve svém vysněném světě a neberou moc ohledy na jiné. Žijí prostě sami pro sebe a nevidí, že takhle je to špatně, protože pro ně je to to nejlepší, co můžou mít a jsou v tomto stylu života vlastně spokojení. Ale všechno má své pro a proti – tito lidé většinou nedokážou žádných úspěchů – ať už na poli práce či osobního života. Často zůstávají sami, bezdětní, bez kariéry, bez peněz a hlavně bez dalších iluzí.
slunce za vlnami
aktivně – optimistický postoj– tito lidé vlastně vše okolo sebe pozitivně hodnotí a věří, že vše se ubírá tím správným směrem. Snaží se také pozitivně ovlivňovat lidi okolo sebe. Moc práce jim to nedá, jelikož mají pořád úsměv na tváři, který je, jak je známo, velice nakažlivý. Jsou to takoví „dobíječi energie“, ale často se sami vybijí a potřebují znovu nastartovat. Pokud se to již sami naučili, mají zaručený spokojený život, který si zajistí právě pozitivní fixací mozku.
Chcete zaručený recept, jak rozzáříte svět svým úsměvem – ?