Produkty

Kůň jako velký koníček


Pokud jste si zamilovali tato velká zvířata, jistě jste již několikrát zatoužili po tom, mít koně vlastního. Musíte ale uvažovat s chladnou hlavou. Koupě koně není jako nákup křečka ve zverimexu. Pro chov koně musíte mít především dostatečné zkušenosti a mít alespoň základní informace o tom, jak se vlastně o takového koně musíte starat. Obchod s koňmi je totiž nevýhodnější hlavně pro lidi, kteří dokáží odhalit neznalost kupujícího, na které samozřejmě dokážou nejvíce vydělat. Takže se před koupí koně dostatečně informujte a zapřemýšlejte, jak vlastně vybrat toho správného koně.

kůň


·         Jak moc znáte koně?

Nemůžete si hned ze začátku pořídit plemenného hřebce šampiona. Musíte si položit pár otázek, na které by Vaše odpovědi měly znít – určitě ANO!

–          Jste si jisti, že umíte skvěle jezdit?

–          Umíte mu sami nandat sedlo?

–          Umíte mu vyčistit kopyta?

–          Poznáte, když je s koněm něco v nepořádku?

–          Už jste se někdy o koně starali?

–          Pokud jste u některé otázky alespoň na chvíli zaváhali, určitě se s někým poraďte o případném chovu.

koně

 

·         Jak má být Váš kůň starý?

Je obecně známo, že mladší koně jsou přirozeně energičtější, ale hlavně nemají moc zkušeností s jezdci, takže se hůře ovládají, než ti starší a poslušnější koně. Nicméně, starší koně mají tu nevýhodu, že mohou mít pár špatných návyků a to by Vám mohlo vadit, protože staršího koně už velice těžko přeučíte. Každopádně, mladšího koně si také musíte vycvičit k obratu svému, samozřejmě za asistence cvičitelů. Pokud ale nemáte dostatek času na výcvik, pořiďte si určitě koně staršího.


·         Jaké plemeno si vybrat?

Pokud již nemáte oblíbeného koně, určitě byste si měli nastudovat různé vlastnosti každého plemene. Od temperamentu, přes nároky na péči až po vhodnou stáj a krmení. Každý kůň je originál a všichni potřebují něco jiného.

koníček


·         Jak se o koně postarat?

Samozřejmostí je, být s koněm co nejčastěji můžete. Kůň je totiž velký závazek – něco jako Vaše dítě. Teda alespoň on se tak cítí, má jenom Vás, vidí ve Vás oporu a potřebuje častý kontakt. Takže pravidelné čistění stáje, hřebelcování, výběr správných podkov https://www.kofare.cz/bezecke-boty-pro-kone, krmení a pořádání vyjížděk musíte mít ve svém diáři na prvním místě. Jestli vše splňujete, tak běžte do toho! Uděláte jednoho koně šťastnějším.

Kůň jako velký koníček
4.5 (90%)4