Krása

Krásná v každém věku

Díváte se na mladičké modelky a bodá ve vás maličký osten závisti při vědomí, že dvacet už vám znovu nebude? Díváte se do zrcadla a vidíte přibývající vrásky, šedivějící vlasy a ochabující kůži? Stop. To, že je vám dvacet už hodně dlouho, přece vůbec neznamená, že byste na svůj vzhled měla rezignovat a začít žít v horách daleko od lidí. Krásná může být žena v každém věku, pokud se o sebe stará. Zaprvé se přestaňte porovnávat s ostatními.

černoška

Ano, nevypadáte jako Cara Delevingne nebo Gigi Hadid, ale tyto mladé modelky mají k ruce tým vizážistů, stylistů a dalších lidí, jejichž jedinou prací je vzhled těchto dam. Kromě toho to, co vidíte v magazínech, je důsledek mnohahodinové retuše a nejrůznějších úprav ve Photoshopu. Takže se tím přestaňte stresovat. Podívejte se místo toho například na Helen Mirren, Cate Blanchett nebo Meryl Streep. Ty už sice dávno překročily čtyřicítku, ale pořád jsou překrásné. Jejich krása tkví v tom, že o sebe stále pečují, ale zároveň nemají problém s tím, vypadat na svůj věk.

matka s dcerou

Krása zralých žen je v tom, že vědí, co chtějí od sebe i od svého okolí. Za ta léta svůj styl vybrousily k dokonalosti a životní zkušenosti je naučily, že na názorech jejich okolí pranic nesejde. Takže pokud jste celý život byla punkerkou v kožené bundě a gládách, tak jí buďte i nadále. Nebo jste se naopak celý život cítila nejlépe v sukni a lodičkách? Nevzdávejte se jich. A z názorů vašich dětí, či dokonce vnoučat, že už byste se měla mírnit, si nic nedělejte. Je to váš život, a máte právo si ho žít podle svého.

generace

Vyšší věk v sobě také nese tu výhodu, že děti odrůstají, mají své životy, a vy máte zase trochu času a peněz pro sebe a na sebe. Takže je ideální čas na revizi jídelníčku, pravidelný sport a investici do kvalitního oblečení a kosmetiky. Vždycky jste chtěla pobyt v lázních, ale kvůli rodině a povinnostem na něj nikdy nedošlo? Rozmazlujte se. Jakožto dáma máte nárok hýčkat se luxusní kosmetikou a dobrým oblečením. Dělejte to, co vás činí šťastnou. Právě štěstí a životní spokojenost jsou totiž tím nejdůležitějším. Pokud jste sama se sebou v pohodě uvnitř, udělá to s vaším zevnějškem úplné zázraky. A na ulici nebo v práci budete díky své vitalitě a optimismu za hvězdu.