Zdraví

Jak být opět fit během několika minut

Asi každému z nás se již někdy v životě stalo, že vás přepadla situace, kterou byste v danou chvíli co nejméně očekávali. Třeba před sebou máte velmi důležitou schůzku, a náhle vás přepadne migréna, takže máte pocit, že se vám rozskočí hlava. Nebo takové bolesti zad, při kterých nejste schopni se skoro ani pohnout. A co teprve bolesti zubů… Zkrátka takovéto nepříjemnosti dokážou jednoho pořádně vykolejit. Proto je dobré mít vždy po ruce něco, co vám v danou chvíli od potíží pomůže, a vy zase budete schopni fungovat na 100%.

· Jak zatočit s migrénou
Migréna je pulsující bolest hlavy, při které člověk není schopen skoro ani existovat. Navíc ji doprovází nevolnost, zvracení, citlivost na světlo a zvuky. Nejlepší úlevu přinese studený obklad, který si přiložte na čelo. A samozřejmě odpočinek. V takovém stavu stejně nemůžete nadále koukat do počítače, proto si jděte raději lehnout. Ještě předtím ale vypijte sklenici čisté vody s citronovou šťávou. Pokud vám nic z toho nezabere, udělejte si masáž spánků.

· Na bolesti zad
Bolesti zad bývají jednou z nejčastějších potíží dnešní doby, a přepadnout vás mohou i náhle. Na to jsou nejideálnější pomocné cviky, které vás bolesti zbaví. Lehněte si na záda, a s nohama pokrčenýma a přitisknutýma k sobě se několikrát jakoby kolíbejte ze strany na stranu. Poté ještě udělejte kočičí hřbet, který vaše záda dokonale narovná.

· Co pomáhá proti bolestem zubů
Když se ozve bolest zubů, dokáže to pěkně nepěkně potrápit. Proto, ještě než navštívíte zubaře, zkuste si rychle od bolesti pomoci tím, že si budete zuby vyplachovat odvarem z heřmánku.

· Zatočte s úzkostí a stresem
Jestliže se dostanete do stresové situace, a vy najednou máte pocit, že z ní není úniku, zklidněte se správným dýcháním. Pomalu se nadechněte, poté zadržte dech asi na čtyři vteřiny, a následně pomalu vydechněte. Toto dýchání pomáhá nejen při stresu, ale také při panice a celkovém napětí.