Zdraví

Když sex více bolí, než těší

V momentě, kdy dospějete do věku, kdy začnete žít aktivní sexuální život, budete očekávat, že vám přinese pouze uspokojení a jeho bezproblémový průběh. To však nebývá pravidlem, ale naopak – přináší sebou i nepříjemné stránky v podobě bolesti a trápení.

Faktorů, které tomu nasvědčují může být hned několik a je na vás, abyste s nimi bojovali správným způsobem a především – nikdy jich nezanedbávali.
lékařka s rukavicemi

Lubrikační gely – báječné pomůcky

S první nepříjemností se můžete setkat v momentě, kdy se nenažhavíte tak, jak je k samotnému sexu potřeba a tím pádem je už jeho začátek bolestivý a přináší sebou palčivý pocit.

Co za to může?

• Jedná se o nedostatečné zvlhčení jak poševní sliznice, tak mužského přirození. Je naprosto nevyhnutelné, abyste se vyhnuli vzájemnému drhnutí a postarali se o to, aby měl sex hladký průběh.

Fantastickou pomůckou k tomu, jak se před milostným aktem připravit na to, co bude následovat, je využít kouzlo lubrikačního gelu. Ten se postará o hladký a příjemný pocit a předejdete díky němu tomu, že vás bude bolet.
kytka v pupíku

Příchod menstruace

I ten může mít za následek to, že vám sex není příjemný a bojujete s nepřitažlivým pocitem, díky kterému si ho neužíváte. Několik pár dní před nástupem menstruace a po skončení cyklu, se můžete setkat s tím, že nejste dostatečně vzrušené a váš podbřišek je ještě citlivý.

Nemějte však obavy, tento pocit po čase vymizí a vy se opět vrátíte k bezproblémovému užívaní intimních chvil.

Možné zdravotní problémy

Ženy se často můžou setkat s tím, že jsou nucené navštívit gynekologa častěji, než by si přály. Nic výjimečného na tom není, protože se v průběhu života setkávají s přirozenými a někdy nepříjemnými fázemi, které tomu odpovídají. Bolestivý sexuální styk vám může způsobit například:

– zánět močového měchýře

– cysty na vaječnících a jejich okolí

– brzký návrat k sexuálnímu životu po porodu nebo potratu

– kvasinková infekce

Vždy je nutné, abyste jakékoliv bolesti, kterou prožijete při sexu věnovaly pozornost a řešily to s vaším gynekologem. To stejné platí i v případě mužů, kteří můžou mít urologické potíže nebo jakékoliv trápení a tím způsobit bolest nejen sobě, ale i jejich partnerce.