Krása

Chcete zářivou a pružnou pleť – bez spánku a regenerace to nepůjde

Výživa, zdravá mysl a odpočinek – to jsou tři hlavní opěrné pilíře, na nichž staví veškerý úspěch lidské tělo. Nemůžete fungovat, aniž byste jeden z pilířů odstranili, most by se zřítil. Souvisí to pochopitelně i s kvalitou naší pokožky – pleti. Kdo chce o sebe důsledně pečovat kosmetickými přípravky, musí evidentně na sobě zapracovat komplexně, v plném rozsahu.

mladá žena na trávníku

Dopřejte si spánek

Jestliže vynecháte spánek jeden den, budete jen mrzcí a unavení, ale nic závažného se nestane. Deficit více dní již bude zdrojem zdravotních problémů, a jestliže přeroste v několikatýdenní stav, může to mít následky fatální. Spánek potřebujeme k důkladné regeneraci. V průběhu dne své tělo zásobujeme potravou, ta je zpracovávána v trávicí soustavě a v nočních hodinách jsou pak živiny rozváděny po celém těle, tvoří se nové buňky a ty staré odumírají. Ráno je vyloučíme stolicí a močí. Funguje to naprosto dokonale a někteří lidé tomu říkají příznačně: „Orgánové hodiny“.

Při deficitu spánku a celkové únavě se pak přidávají problémy s vypadáváním vlasů, zvětšují se a tvoří nové vrásky, máte pod očima opuchliny a kruhy, pokožka vypadá celkově nezdravě.

Zdravý vzduch

K pravidelné péči o pleť připojte i pobyt na čerstvém vzduchu. Může to znít jako banalita, ale rozhodně nezanedbatelná a často se na ni zapomíná. Tkáně musí být okysličené pravidelným pohybem a srdeční činností, ale zároveň zásobené kyslíkem i v noci. Ve většině domácností se v nočních hodinách větrá buď nedostatečně, nebo vůbec, zvláště v chladných obdobích roku. Regenerace tkání nemůže probíhat důsledně bez přísunu kyslíku zvenčí a s nadbytkem oxidu uhličitého ve vydýchané místnosti. Častým nešvarem moderní doby jsou i klimatizované kanceláře, kde jen cirkuluje vzduch uvnitř budovy, a okna jsou uzavřena.
spánek s medvídkem

Nepřehánějte to ani s pobytem na slunci, slunění pokožce prospívá jen v omezené míře, příliš mnoho UV záření kůži oslabuje a ta pak rychleji stárne.