Produkty

Doplňky mají svou funkci

Hitem posledních let se stalo funkční oblečení, a to především v oblasti sportu. Možná v úplných počátcích, kdy si funkční doplňky hledaly svou cestou k zákazníkům, mohly působit nemoderním dojmem a kromě funkčnosti na nich vlastně nic zajímavého nebylo.
dívka se šálou.jpg

Naštěstí, jak šel čas a vývoj pokračoval vpřed, jejich vzhled se přizpůsobil novým módním trendům a v dnešní době si můžete zakoupit doplněk nejen funkční, ale i originální a dobře vypadající.

Funkční doplňky jsou zhotovovány z materiálů, jejichž hlavní předností je nepromokavost a udržování teploty, což je jejich prioritou obzvláště v chladných podzimních a zimních měsících. Velice oblíbený je softshell nebo hardshell nebo Gore-Tex, přestože jsou to materiály pevné, jsou dobře tvarující, lehké a vhodné nejen pro sportovní využití, ale také pro běžné denní nošení.

Tento druh oblečení kupují dospělí jak pro sebe, tak i pro svoje děti. Funkční oblečení nejsou ale jen bundy nebo kalhoty, ale i trička, ponožky nebo mikiny. Pod tyto si můžete pořídit i funkční prádlo, jehož předností je, že odvádí pot od těla, tím brání tělo před nadměrným teplem nebo naopak chladem.
pletené rukavice.jpg

Využití funkčních věcí najdeme ve velké míře hlavně u sportovců, cyklistů, běžců apod., vyhledávané je také u příznivců turismu a lyžařských sportů. Hlavně v zimních měsících pak kromě svrchního oblečení mají své uplatnění doplňky jako jsou rukavice, šály, čepice nebo návleky na nohy.

Pokud nevíte, k jakému účelu si jaký typ zakoupit, pak rozhodující je, za jakým účelem budete funkční doplňky oblékat. Jinak tomu bude v prostředí, tedy v přírodě, kde je zima, chlad a větrno, jiné věci si obléknete na běžné nošení po městě.

Základem všeho je, umět se správně obléknout, není pravdou, že čím více věcí na sobě máte, tím lépe, v případě funkčního oblečení je to naopak, zde jsou ideální tři vrstvy.