Produkty

Teplejší voda díky dobrému nápadu

Stačí, aby se v letním období na několik málo dnů ochladilo a poznáme to na vodě v bazénu. Krásných sedmadvacet stupňů je rázem pryč a nám se do našeho zahradního koupaliště kupodivu nějak nechce. Přitom je to tak jednoduché. Stačí v době, kdy se nikdo nekoupe, prostě bazén přikrýt vhodným způsobem a zabijete tak nejméně dvě mouchy jednou ranou. 1) Nebude vám do vody padat žádná nečistota a ani nenajdete druhý den spousty mrtvých hmyzích tělíček.
2) Voda v bazénu bude příjemně teplá, ačkoliv sluníčko bude chvílemi stávkovat.
duhová bublinková fólie.jpg
Oba tyto problémy dokáže vyřešit solární plachta černá, která zabrání úniku už přítomného tepla a nažene nám do vody další. Taktéž se nebude odpařovat obsah bazénu. Plachta je vyrobena z kvalitních surovin, kde je hlavním prvkem polyetylén s vysokou mírou UV stabilizace. Strana, která je položená na hladině, má bublinkovou úpravu. Nejvíce je oblíbená v černé a modré barvě. Je to logické. Už ze základní školy všichni víme, že tmavé barvy dokáží lépe přijímat teplo.

Zanedbatelná investice

Současní výrobci ale dokáží už vyrobit i transparentní alternativu. Jedná se tedy o plachtu průhlednou. Tyto výrobky se nabízejí nejen v několika možných barvách, ale i tloušťkách, velikostech i tvarech (v nabídce jsou oválné i kulaté). Vybrat si tedy mohou jak majitelé malých bazénů, tak i ti, kteří si pořídili větší variantu. Všechny druhy jsou ale velice odolné vůči působení chemických bazénových přípravků i mechanickému namáhání.
· Pro snazší manipulaci je možné si pořídit i speciální pojízdný naviják na solární plachtu, který umožní snadné zakrytí i odkrytí.
· To jistě uvítají především majitelé větších bazénů.
děti se psem ve vodě.jpg
Investice do solární plachty je jistě velice vhodná a z finančního hlediska celkem zanedbatelná. Tento vynález dovede zvýšit teplotu vody o tři až pět stupňů. A to už je jistě znát.