Produkty

Bazén do země nebo jiný?

Jedna z hlavních věcí, která od sebe zmíněné typy bazénů odlišuje je určitě cena. Čím větší a propracovanější bazén chceme, tím dražší ve výsledku je. S tím jdou ruku v ruce náklady spojené např. s výstavbou bazénu. Což znamená logicky, že nejdražším bazénem na postavení bude bazén v zemi.

Když pomineme cenu, jsou i další faktory na které je třeba myslet při vybírání toho správného bazénu pro vás. Prostor, do kterého chceme bazén dát je také rozhodující. Typ bydlení, vzhled zahrady, celková estetika… Pokud vlastníte rodinný domek, doporučuje se koupit si rovnou pokud možno nejlevnější bazén do země. Nemusíte za něj utrácet obrovské sumy. Cena se odvíjí od toho, kolik stojí samotná podstava bazénu a také všechny ostatní služby spojené se zabudováním bazénu do země. Tedy čím hlubší bazén bude (například bazén srovnaný se zemí), tak tím dražší bude jeho umístění na zahradu.

bazén v zemi

Dbejte na to, že pokud se rozhodnete pro bazén do země, počítejte se všemi okolnostmi s bazénem spojeny. Jestliže chcete bazén, který má hladinu srovnanou se zemí, měli byste zajistit, aby do bazénu nikdo a nic nespadlo. Může se velice jednoduše stát, že omylem do bazénu spadne malé dítě, které neumí plavat, nebo nějaké zvíře. V tom mají výhodu vyšší bazény, které jsou třeba jen z poloviny zapuštěny do země. Nemůže se vám stát, že by se malé batole omylem dostalo do bazénu a utopilo se. Sice bazén zapuštěný plně do země vypadá mnohem lépe, zejména u novostaveb, ale musíme dbát také na bezpečnost.

bazén

Bazén na povrchu, tedy nafukovací nebo s konstrukcí si zakupte v případě, že se vám nechce utrácet velké sumy peněz za bazén v zemi nebo v případě že nemáte vlastní stálou zahradu, kde byste si mohli bazén nechat udělat. Nafukovací bazény jsou také výhodou v tom, že nic moc nestojí a postačí v případě že víte, že se budete pravděpodobně koupat pouze několikrát do roka. Takže by vám byl jakýkoliv jiný druh bazénu úplně k ničemu.