Internet

Jak a proč si pořídit řidičský průkaz

Pořídit si řidičský průkaz je jednou z prvních věcí, na které lidé myslí, když se blíží jejich osmnácté narozeniny. Ti, kdo si jej v této době nepořídí, to pak mnohdy odkládají tak dlouho, až jej nemají nikdy. V dnešní době je však těžké žít bez automobilu, nebo možnosti odvézt se kdykoliv a kamkoliv. Vlastnit řidičský průkaz je krokem ke svobodě, po které jsme tolik toužili. Nemusíte však mít strach, protože autoškolu navštěvuje mnoho lidí různého věku. Jak tedy na to?

řidičský průkaz

Vyhledejte autoškolu

Autoškolu si můžete vybrat dle vlastních kritérií a požadavků. Prvním z nich většinou bývá dostupnost v místě bydliště. Jaké autoškoly se vám nabízejí, to zjistíte snadno tak, že do vyhledávače zadáte slovo autoškola, a k tomu místo bydliště, například tedy autoškola Praha Autoskolaholesovice.cz. Ve většině měst je autoškol více, a tak je dobré spoléhat na recenze, a rady známých.

řidič autoškoly

Co vás čeká?

Nemusíte mít strach, že by vás ihned poslali ke zkouškám, když ještě nic neumíte. Rovněž nepotřebujete trénovat jízdu v autě, abyste autoškolu zvládli. Bez řidičského oprávnění totiž nesmíte automobil řídit, a tak se v autoškole předpokládá, že jste ještě nikdy za volantem neseděli. První vás tedy čekají jízdy, kterými vás provede zkušený lektor autoškoly. Naučíte se jak funguje ten který pedál, startovat, nastavovat zrcátka, řadit, rychlostní limity, a řízení celkově. To v průběhu několika jízd, které si domluvíte tak, aby doba a místo vyhovovaly právě vám. Zkouška z autoškoly se pak zakládá na dvou částech, tedy praktické, což jste se naučili na jízdách, a také písemné. Na tu se musíte připravit sami, ale mnoho toho pochytíte už při výcviku, a tak to učení nebude nijak těžké. Pokud zkoušku, ať už tu, či onu, nesložíte na poprvé, můžete si zaplatit náhradní termín, nebo si připlatit jízdy, a zkusit to, až trošku víc potrénujete.