Podnikání

Revize je důležitá

Hromosvod patří mezi velmi důležitý prvek každé stavby. Není jen důležitý ale také povinný. Majitel nemovitosti je povinen provádět revizi hromosvodů.

Hromosvody najdete nejen na obytných domech, ale na všech dalších stavbách. Ať už se jedná o nákupní centra, garáže, muzea, a tak by výčet mohl pokračovat do nekonečna. Jedná se prioritně o ochranu zdraví lidí a taky zabránění poškození věci, které se v nemovitosti nacházejí. Než si něco řekneme o revizi hromosvodu trochu si hromosvod popíšeme. Většina hromosvodů se skládá ze 3 částí. Jedná se o jímací tyč, svod a samozřejmě uzemnění kde sjede blesk. Vrchní část hromosvodu by měla být vždy nad nemovitostí, neboť pokud to nevíte, tak blesk má tendenci zasáhnout nejvyšší místo.

blesk

Kdo instaluje hromosvod?

Pořídili jste si nový dům, postavili si chatu a marně pátráte po tom, kdo vám vlastně hromosvod instaluje. Pokud jste o to požádali klempíře nebo elektrikáře je to velmi špatně. Ty s tím to nemají vůbec nic společného. Je potřeba k tomu najít odborníka, který se nazývá hromosvodář. Jak příznačné, že? Cena nového hromosvodu se pohybuje v cenové relaci 10 000 – 30 000 Kč.

hromosvod

Revize hromosvodů

Určitě je jasné, že revize hromosvodu Revize-elektro-revtech je důležitá. Revizi hromosvodů bychom mohli rozdělit na 3 různé situace. Pokud je hromosvod v pořádku tak se revize provádí pohledem, a to je potřeba mít každé 2 roky. Každé 4 roky je potřeba dopřát Vašemu hromosvodu úplnou revizi a nechat ho prověřit od vrchu až dolů. Jiná situace nastává, pokud Vám do hromosvodu udeří blesk. Poté je potřeba přečkat bouřku a sehnat si revizního technika, který Vám udělá v co nejkratším termínu revizi. U všech těchto 3 možností je potřeba si nechat vystavit revizní zprávu. Bez ní totiž jako by se revize vůbec nestala a mohlo by to být velký problém, pokud by se něco stalo. To Vám samozřejmě nepřejeme.