Podnikání

Bezpečnější podnikání? Rozjeďte franšízu.

Rozjet vlastní podnik v dnešní obrovské konkurenci je opravdu stresující a především silně nejisté. Pokud máte představu, v čem byste chtěli podnikat, ale stále se bojíte udělat ten osudný první krok do neznáma, je nejlepší poohlédnout se po již existujících úspěšných podnicích a zjistit, zda nerozvíjí svou firmu pomocí franšízingu. Pak už vám stačí jen základní finanční obnos a můžete začít.
Franšíza je způsob podnikání pod názvem již existující firmy. Velkou výhodou je, že jako franšízant nemusíte zdlouhavě a nákladně vymýšlet know – how, investovat do reklamy a marketingu nebo dávat dohromady složitý tréninkový plán pro své zaměstnance. Všechny tyto informace a materiály získáte společně se souhlasem konkrétní firmy s podnikáním pod její záštitou. Další nespornou výhodou u tohoto typu podnikání je i fakt, že majetek, který budete využívat, bude výhradně ve vašem vlastnictví.
schůzka v kavárně
Nevýhodou franšízy je pak jisté omezení v kreativitě, jelikož musíte dodržovat standardy a základní pravidla řízení dané firmy. Proto je důležité si dopředu stanovit, co od svého budoucího podnikání očekáváte. Zda chcete vést firmu podle vlastních představ a přání za cenu vyššího risku a možnosti neúspěchu nebo si vyberete firmu, s jejíž politikou a směřováním souhlasíte, a budete součástí stabilní a rozvíjející se společnosti.
Pokud nevíte, jak si vybrat správnou firmu, je nejjednodušší zúčastnit se Mezinárodní výstavy pro podnikání a franchising nebo Veletrh franchisingu, kde bývají představeny nejrůznější koncepty podnikání. Vybrat si můžete z nejrůznorodějších setkání, kde se dozvíte, jak začít podnikat, jaké možnosti máte a jaké závazky vás čekají. Na základě toho si budete moci jednoduše vybrat firmu, která vás oslovila nejvíce.
propisky a peníze
Nebojte se závazků, nebojte se rizika a udělejte první krok, který vám minimálně může zjednodušit cestu k vašemu původnímu podnikatelskému záměru, ke kterému vám chyběly nejen peníze a odvaha, ale také zkušenosti a třeba i kontakty.