Internet

Děti mohly na YouTube vidět dost nevhodného obsahu, došlo k zpřísnění

Největší streamovací služba na světě se stále rozvíjí, a to nejen po obsahové stránce, kdy se za minutu nahraje i několik stovek hodin videa, ale i po stránce technické. Vývojáři stále přichází s novými postupy a algoritmy, které jsou čím dál tím více sofistikovanější, a umožňují tak plynulý chod a správné označování problémových videí a obsahů.
logo youtube
A právě v této oblasti YouTube přišlo s určitými změnami, lépe řečeno, zpřísněními. Byla posílena pravidla pro videa s choulostivým a jinak nevhodným obsahem. Do této doby nebyla také dobře ošetřena ochrana dětí před obsahem pro dospělé. Došlo proto k odstranění více než padesáti uživatelských kanálů a byly zablokovány reklamy u více než 3,5 miliónů videí.
YouTube se stalo nejrychleji rostoucí oblastí společnosti Google, a to hlavně díky jednoduchosti distribuce videí online. Poslední dobou se však objevují ze stran rodičů, inzerentů či různých orgánů, námitky k tak otevřené politice sdílení videí. Tvrdí, že je potřeba udělat více, aby došlo k zamezení přístupu k nevhodným videím, jako je například propaganda náboženských extremistů či filmy, které bez problémů ukazují násilné utopení dítěte apod.
youtube na pc

Jasné stanovisko YouTube

Podle vyjádření viceprezidentky YouTube, Johanny Wrightové, vylepšili celkový koncept a zajistili tisíce lidí, kteří nepřetržitě tuto oblast monitorují. Neustále prozkoumávají a činí patřičná opatření v rámci politiky přidávání obsahu. Tyto nejnovější změny se projeví během několika následujících měsíců.
Viceprezidentka tímto ujišťuje, že dělají vše pro to, aby byl podobný obsah okamžitě odstraněn. Námitky uživatelů, tisíce odborníků a automatizovaný program – to vše napomáhá identifikovat škodlivý materiál. Navíc bude zakázáno komentování jakéhokoliv videa, u kterého budou nalezeny komentáře týkající se sexuality a brutality spojené s dětmi.