Podnikání

Jaká je nejlepší forma kolagenu?


Víte, co je to kolagen? Určitě jste o něm už někdy slyšeli. V posledních letech se jedná o velký trend v oblasti zdraví, krásy a zachování mládí. Kolagen je vlastně druh bílkoviny, která je v našem těle zastoupená největším procentem ze všech bílkovin, které e v něm nacházejí. Kolagen je mimo jiné zodpovědné za zdraví vašich kloubů a za to, že je vaše pokožka pružná. Kdyby nebyl kolagen, naše pokožka by se chovala úplně jinak. Kdybyste do ní například udělali prstem důlek, nevrátila by se do původního stavu, ale důlek by v ní zůstal.

kolagen

Ovšem čím více stárneme, tím více se kolagen v naše těle rozpadá a pro naše tělo je více a více obtížné produkovat další. Proto se spousta lidí uchyluje k tomu, že začíná kolagen brát jako doplněk stravy ve snaze udržet si hladinu kolagenu na takové úrovni, jakou naše tělo potřebuje.

Jaký je nejlepší kolagen? To je velmi těžké říct. Kolagen je k dostání v mnoha formách. Existuje kolagen v prášku, kolagen v tabletkách, kolagen v gumových bonbonech, nebo je k dostání i hodně produktů, kdy je kolagen přidáván přímo do potravin. Na našem trhu můžete najít například kolagenové kaše, kolagenové tyčinky, kolagenové směsi na přípravu buchet, palačinek, a dokonce i spoustu sladkostí, kde je navíc přidán kolagen. V takových věcech sice je obsažen kolagen, ale určitě ne v nějakém závratném množství. Proto je lepší jako doplněk stravy zvolit čistý kolagen, například ve formě prášku, který je rozpustný ve vodě.

prášek

Tyto prášky jsou často ochucené, například vanilkou, čokoládou, nebo nějakou ovocnou příchutí, takže jejich pití je pro konzumenta příjemné, a dokonce si na něm pochutná. U konzumace kolagenu je důležitá pravidelnost. Vždy se řiďte dávkováním na obalu a to dodržujte. Uvidíte, že brzy uvidíte na svém těle benefity toho, že mu pravidelně dodáváte kolagen.