Podnikání

Vlastní fotoateliér

Jak začít?
Nejdříve je potřeba si přesně rozmyslet, jakým způsobem budete podnikat. Je potřeba si udělat nějaký plán, který budete postupně plnit. Je potřeba si rozmysle, kde si takový ateliér otevřete. Varianty jsou vlastně dvě. Můžete si otevřít fotoateliér ve svém domě (hlavně v případ, že máte rodinný dům, zde pro to může mít vyhrazený prostor) nebo si pronajmout nějaký prostor a zde svoje podnikání provozovat. Je potřeba si rozmyslet, jak svůj fotoateliér budete propagovat. Dnes je totiž potřeba se zviditelnit, to můžete pomocí sociálních sítí, reklam na internetu nebo i v tištěných časopisech a novinách. Je potřeba si také ujasnit, jak budete svoje podnikání financovat (úvěr nebo máte svoje peníze). Je dobré si hned ze začátku podnikání i dávat nějaké peníze bokem pro případ, že se nebude zrovna dařit. Určitě si také rozmyslete, jaké služby budete poskytovat. Můžete se totiž specializovat například na focení jen dětí nebo jenom dospělých. Je dobré si rozmyslet, jestli budete pro své zákazníky využívat i nějaký věrnostní program (je potřeba je nějak přilákat). V dnešní době je také samozřejmostí mít vlastní internetové stránky. Zde je nejlepší varianta najmout si na to firmu, která podle vašich představ navrhne nejlepší řešení a design stránek. Následně se bude starat i o jejich provoz. Rozhodně se nebojte oslovit odborníky i v případě tvorby reklamy pro sociální sítě a další. Pokud máte všechno pečlivě promyšleno, tak se můžete pustit do realizace. Když si otevíráte fotoateliér někde v pronajatém prostoru, tak doporučuji se poradit o vybavení a designu interiéru s odborníkem.
foťák s kamerou.jpg

Cena a financování
Financovat vaše podnikání můžete buď úvěrem nebo z vlastních peněz. U úvěru je dobré probrat svůj záměr s finančním poradcem, který vám nabídne nejvhodnější variantu. Je potřeba dávat pozor na úrok a také na splátku, aby pro vás byla přijatelná. Pokud máte vlastní úspory, tak je někdy lepší využít pouze část peněz a zbytek si vzít jako půjčku. Je to z toho důvodu, aby zůstala nějaká rezerva v případě toho, že se nebude dařit. Vždy si odkládejte peníze bokem. Je potřeba mít nějaký finanční polštář, který vás bude chránit. Financovat také můžete skrz svoje známé. Někteří lidé mají možnosti si od známých půjčit peníze do začátku, ale zde si to opravdu rozmyslete, jestli je to vhodné.
profesionální fotoaparát.jpg
Přeji všem hodně úspěchů v podnikání. Je potřeba se nenechat odradit na začátku, hlavně se nenechat odradit počátečním neúspěchem. Držím palce!