Finance

Zajišťujete se finančně do budoucnosti?

Ano, ať chceme nebo nechceme, život plyne neuvěřitelně rychlým tempem. Utíká to tak rychle, až nás to mnohdy děsí. Je proto potřeba přemýšlet nad budoucností, co od ní vlastně očekáváme. A čím dříve začneme, tím samozřejmě lépe a víte proč? Protože čím dříve začnete, logicky jste mladší, a díky tomu před sebou máte delší horizont pro šetření. Takže vaše spořicí doba je mnohem delší, proto můžete šetřit po menších částkách nebo odkládat optimální částku a před důchodem mít velké množství peněz.
vila u vody
,,Jejda, důchod, ten je ještě hodno daleko. Toho se ani nedožiju.“ Tuhle větu používá opravdu hodně lidí. Ale co když se dožijete? Vidíte, jak je to s důchody dnes, jejich částka je mnohdy směšná. Takže jestliže je vám teď 20 let, je možné, že až vy půjdete do důchodu, pravděpodobně dostanete ještě větší almužnu.
Proto je důležité se na tuto fázi připravovat v produktivním věku. A právě pokud jste mladí a bezdětní, je to naprosto nejlepší období. Víte proč? Co děláte s penězi, které si vyděláte? Určitě tak polovinu z nich propijete během pátečních a sobotních večerů. Není to ale škoda? Má smysl se takhle dřít a pak veškeré peníze propít nebo využít na podobné zábavy? Uvědomte si, že právě v této chvíli si můžete našetřit nejvíce peněz, protože můžete odložit velkou část. Samozřejmě si něco nechte na tu svou zábavu, jste přeci mladí. Ale jakmile přijde vztah, děti, manželství, hypotéka na dům…, budete rádi, když se vám podaří odložit alespoň něco a budete schopni našetřit alespoň na týdenní dovolenou.
staří lidé s houpačkou
Takže teď máte opravdu největší možnost si odkládat a spořit a zajišťovat se tak na svou budoucnost.A nemusí jít pouze o důchodový věk. Založte si proto nějaké výhodné spoření, investici, stavební spoření nebo penzijní pojištění a odkládejte si peníze. Produkt je vhodné vybrat právě podle účelu, na který budete šetřit. Jestliže půjde o již zmíněný důchod, je vhodné penzijní spoření. Pokud si myslíte spíš na bydlení, můžete zkusit stavební spoření. A jestli chcete spořit zatím neznámo na co, prostře jen na budoucnost, je vhodná investice. Hlavní je, že budete šetřit. I když si doma odkládáte peníze a udržujete si tak určitou rezervu pro případ nahodilé nenadálé situace. Nikdy nevíte, kdy se vám pokazí auto, televize, rozbije se vám telefon či něco jiného.