Produkty

Při pokládce dřevěné podlahy na terasu využijte speciální distanční podložky

Připadá vám podlaha z dřevěných prken a opěrných trámků na terase za domem nevhodná zejména kvůli své krátké životnosti? Pak vězte, že nemáte důvod k obavám, neboť se tato řešení objevují již mnoho let u rodinných domů, rekreačních chat, v hotelích či penzionech.

prkna na podlaze

Podstatné je volit vhodný materiál, jeho povrchovou úpravu a technologický proces zpracování i pokládky, aby mělo naše řešení skutečný význam a mohlo dlouhodobě pokrýt naše potřeby.

prkenná podlaha

Začíná se u výběru dřeva – zásadním krokem je vždy volba druhu dřeviny, v tomto případě bychom vám doporučili vsadit na osvědčený sibiřský modřín, jehož schopnost odolávat slunečnímu žáru a mrazivým teplotám nebo silnému dešti je mnohonásobně vyšší, než u borovice, i když samozřejmě existují i trvanlivější dřeviny, exotického původu, ovšem ve vyšších cenových relacích. Sibiřský modřín by vám měl na terase sloužit nejméně pětadvacet let, u exotických dřevin je to zhruba o deset až patnáct let déle.

Potřebujete distanční podložky a nerezové vruty – velmi důležitým aspektem je rovněž pokládka prken na dřevěné podloží. Prkna by se neměla přímo dotýkat trámků, tam, dojde ke kontaktu dřeva se dřevem, hrozí zadržování vody a vlhkosti a následný vznik rozkladných hnilobných procesů. Terasová prkna zkrátka musí volně dýchat a vymezení vůle mezi dvěma vrstvami dřeva je pro úspěch celé stavby zásadní. Prodlužuje se tím délka životnosti až o jednu třetinu. Svou roli tu hrají samozřejmě i nerezové vruty.

Užijte si chůzi bez bot – jedním z pádných důvodů, proč lidé dávají přednost dřevu před kamenem či keramickou dlažbou, je jeho schopnost odrážet sluneční paprsky a stát se příjemným povrchem pro našlapování bosými chodidly. Sibiřský modřín zkrátka slunce nerozpálí tak, jak to hrozí u kamene, a tím pádem si tu můžete užít maximální komfort i bez bot.