Finance

Není půjčka jako půjčka

Peníze si občas potřebuje půjčit každý. Podnikatel stejně jako někdo, kdo si chce koupit něco jenom sám pro svoji potřebu, někdo se zoufale nízkými příjmy stejně jako ten, kdo má sice příjmy nemalé, ale potřeby více než velké. A pokud si někdo potřebuje půjčit, hledá logicky někoho, kdo by mu mohl vyhovět, kdo peníze má a poskytuje jiným.naditá peněženka.jpg
Ovšem takové hledání nejednou nebývá ani trochu snadné. Poskytovatelů půjček u nás sice máme nemálo, jenže jakmile tito nejednou zvědí, jak si ten který žadatel stojí, jak je na tom třeba v otázce výše příjmů, daňového přiznání, záznamů v registrech dlužníků, dalších dluhů, exekucí a podobně, ‚zařadí zpátečku‘. Tedy odmítnou toho, kdo se na ně obrátí.
Nelze je za to pranýřovat. Zkrátka je to živí, a kdyby nerozumně půjčovali někomu, kdo je notně problematický, mohli by sami zkrachovat a dostat se do pozice těch, jimž by mohla rovněž zachránit existenci jedině půjčka. A protože nikdo nemá věšteckou kouli a nedokáže tak už v předstihu zjistit, zda a jak bude ten který žadatel splácet, je zkrátka v některých situacích lepší nevyhovět a mít své jisté.
Ovšem co si má počít ten, kdo půjčku potřebuje, ale v bance neuspěje? Pro takového se může stát více než ideálním řešením americká hypotéka Fahd.
Proč právě tato? Vlastně z nejednoho důvodu.

  • Nebankovní společnost prakticky nezajímají jak dostatečně vysoké příjmy žadatele, tak dobře vypadající daňové přiznání. Stačí, pokud bude mít žadatel z čeho splácet.
  • Problémem tu nemusí být ani záznamy v registrech dlužníků, pokud tyto zjevně nejsou učiněnou katastrofou.
  • Nemusí vadit ani další dluhy nebo exekuce.
  • To vše, co zaznělo v předchozích bodech, je tu totiž nahrazeno nutností dát coby záruku za to, že vše bude splaceno, do zástavy vhodnou nemovitost.

bankovní karta.png
Takže tu uspěje i ten, kdo je na tom notně nevalně a jiné poskytovatele nezajímá. Protože nemovitost mají mnozí. A proč ji nevyužít coby záruku, když se tím pro žadatele vlastně nic nezmění, že? Proč si tak nepřijít k penězům rychle, pohodlně a s jistotou úspěchu?
No řekněte sami.