Technika

Kdo by chtěl vařit v oblaku páry

V domácnostech, kde se vaří, by měla být rozhodně DIGESTOŘ. Kdo by chtěl mít neustále načichlé záclony kuchyňskými pachy a v zimě stále mokrá okna.
§ Nejrozšířenějším typem digestoře je komínová.
Její místo bude většinou mezi horními skříňkami. Pokud je to možné, může se do jedné z nich i schovat.Z digestoře ale můžeme udělat i vhodný kuchyňský doplněk, který rozhodně nebude místnost hyzdit.
§ Jestliže máte samostatný varný ostrůvek, pak je nejvhodnější volit ostrůvkovou digestoř.
interiér kuchyně

Hlavně je potřeba si uvědomit, že tato digestoř bude dominantou místnosti.Proto by měla opravdu ladit.
§ Hojně využívaná je i digestoř výsuvná.
Tu budou volit asi hlavně majitelé menších kuchyní. Je přímo zabudovaná do kuchyňské linky a v případě potřeby se vysune nebo vyklopí. Nemusí být esteticky dokonalá, protože ji vidíte pouze v průběhu vaření. Pak zmizí z očí.
zakulacená digestoř

Správná instalace

Jedním z rozhodujících faktorů při volbě digestoří je jejich hlučnost. Určitě se nebudete při jejím chodu chtít s ostatními členy domácnosti překřikovat. Je tedy nutné si ji nechat v obchodě předvést. A hlavně nezapomenout na to, že až bude puštěná, budete stát přímo pod ní. A mít hodinu strčenou hlavu v úlu asi na komfortu moc nepřidá. Kdo chce mít opravdu klid, měl by se poohlédnout po takové, která má hladinu hluku mezi čtyřiceti a šedesáti decibely.
hodiny v kuchyni
NEJDŮLEŽITĚJŠÍ ZÁSADA– pokud digestoř špatně umístíte, nebude plnit svou funkci. Problémem je i příliš dlouhá nebo složitá odtahová cesta. Digestoř bude odsávat vzduch nedostatečně a je i nebezpečí, že Vám bude vracet nepřefiltrovaný vzduch zpět.
· Mezi digestoří a elektrickou varnou deskou je potřeba dodržet vzdálenost šedesáti pěti centimetrů.
· Jestliže máte sporák plynový, pak se vzdálenost ještě o deset centimetrů zvýší.
Dodržení vzdálenosti je nutné i z hlediska bezpečnosti. Pokud by byla moc blízko, mohlo by dojít k samovznícení par.