Internet

Instalatéři zasahují i v případě zanesených odpadů a kanalizací

Víte, že existují lidé, co nesnesou pohled na krev? Možná, že právě vy k nim patříte, a pokud ne, věřte, že to není nic příjemného. Mezi námi by se však mohli najít i tací, co jim vadí zápach rozebraného kuchyňského sifonu. Když se vám zanese odpad v kuchyni a nejde prorazit louhem sodným ani zvonem, je jistou šancí, že by mohla pomoci demontáž sifonu a případně zásah instalatérským pérem v potrubí, kam sifon ústí. Pokud máte vhodné nářadí, nemusí to být nic obtížného, jenže nesnesitelný zápach a pohled na černou mazlavou hmotu rozkládajícího se organického materiálu vám může zvednout žaludek. Ještě horší situace bývají u toalet, jejichž ucpávky provází zápach mnohdy mnohem horší, a v takovém prostředí se zdržovat, natož pracovat, může být nad vaše síly. Tehdy je vhodný čas povolat instalatéry nonstop, a raději od inkriminovaného místa včas odejít.

instalatérské rozvody

V takovýchto případech může být problém třeba metr od vyústění kuchyňského odpadu, může se tam nacházet zaražená vzpěry vzniklá z tvrdých odřezků zeleniny, z odpadlého kousku řetízku, párátka nebo provázku, do odpadu se někdy může nedopatřením dostat kousek vaty, ubrousku, celofánu nebo staniolu, anebo mohou do odpadu vhodit něco vaše ratolesti, např. pecku od třešně, lískový oříšek atp.

instalatér při práci

Když je ucpávka až v kanalizaci

I vám se může přihodit, že odpad je sice průchodný, ale problém vězí až v domovní kanalizaci. Může k tomu dojít např. tím, že se zanese pískem, kamením, hlínou a různými naplavenými odpadky, ale kanalizaci mohou výrazně zanést i kořeny od okolních stromků a keříků, které prorostou skrze nějakou štěrbinu. Pokud jste si někdy povšimli puklin na asfaltovém chodníku, kudy prorůstáte trávy, tak budete lépe chápat, že rostliny podobná kouzla dovedou.

Naštěstí existují metody a speciální nástroje, jimiž se kanalizace prorazí a vyčistí, načež se provede kontrolní prohlídka kamerovým systémem. Touto moderní technikou dnes instalatéři disponují.