Podnikání

Proč není snadné najít ceník sekání trávy

Jednou ze služeb, které zahradnické firmy nabízí, je i péče o trávník. To samozřejmě zahrnuje i jeho pravidelné posečení. Je však jasné, že si za to nechají zaplatit. Problém je, pokud se chceme předem podívat, kolik budeme platit. Najednou totiž zjistíme, že ceník sekání trávy není nikde k nalezení.

Samozřejmě, většinou je uvedena přibližná cena za posekaný metr čtverečný, avšak ta je většinou orientační. Pokud chceme znát přesnou částku, musíme danou firmu kontaktovat a nechat si vypracovat nabídku.

tráva před posekáním

To je samozřejmě mnohem méně pohodlné a není divu, že mnohým lidem se to nelíbí. Když se však nad tím zamyslíme, zjistíme, že zkrátka není možné, aby firma uvedla přesný ceník, a to hned z několika důvodů.

Tím nejdůležitějším je samozřejmě to, že každý pozemek je jiný. Svažitý prostor s čouhajícími kameny se bude sekat poněkud obtížněji než fotbalové hřiště. Jiná bude doba, kterou tam pracovníci stráví, jiné budou i použité nástroje. Lišit se bude i jejich opotřebení, stejně jako spotřebované pohonné hmoty, ať už benzin či elektřina.

Pak je tu také stav trávníku. Pokud je značně přerostlý, plný náletových rostlin, z nichž některé už začínají dřevnatět, bude práce zde jiná než na pečlivě udržované zahradě, kde je tráva jen trochu přerostlá.

profesionální sekání trávy

To vše musí být samozřejmě reflektováno v ceně, ovšem jsou to věci, které firma nemůže vědět předem. Je tedy pochopitelné, že než vám její pracovníci řeknou konkrétní částku, chtějí předtím vidět, o jak náročnou práci půjde a co vše bude potřeba. Jen tak totiž mohou vyčíslit předpokládané náklady.

Pokud tedy budeme chtít využít těchto služeb, měli bychom se na to připravit. Ovšem je potřeba si také uvědomit, že jejich profesionální práce bude mnohem kvalitnější, než bychom to dokázali my. Mají totiž více zkušeností i lepší nástroje. Pokud tedy máte skutečně velký pozemek, zvláště pokud je poněkud zanedbaný, vyplatí se do profesionálů investovat. Uvidíte, že s výsledkem budete spokojeni.