Podnikání

Bez aplikací to nejde

Koupíte si nový mobil nebo tablet a co děláte první dny? Stahujete aplikace. Aplikace na předpověď počasí. Sociální sítě jako Facebook, Instagram, Twitter, TikTok. Aplikace vaší banky pro internetové bankovnictví. Mapy nejen České republiky. Kalendář. Určitě nějaké hry, pro zpříjemnění času, kdy jedeme hromadnou dopravou nebo čekáme v zácpě. A to jsem vyjmenovala jen takový základ. Aplikace jsou prográmky, které nám usnadňují život, přebírají za nás některé povinnosti, pomáhají nám v plánování času a v rozhodování, pomáhají nám s nákupy a řadu dalšího.

počítač

Ale nejen mobil potřebuje aplikace. Všude kolem nás to funguje na aplikace. Ani pokladní v obchodě se dnes neobejde bez čtečky čárových kódů a před sebou má dotykový display, na kterém zadává zboží, které čárový kód mít nemůže, třeba chleba a rohlíky. A ve skladu bude mít velkoobchod aplikaci, která jim bude sledovat stavy zásob, ty vyspělejší aplikace už budou umět i samy docházejí zboží objednat u dodavatelů a zadat přepravní firmě, aby je dovezlo. Každá větší firma využívá ke svým výrobním či obchodním procesům aplikace. Aplikace propojují například konstrukční oddělení se zásobováním, a to pak s fakturací a účtárnou. Mít aplikaci navrženou na míru, která bude intuitivní, bude pro zaměstnance snadno pochopitelná a přinese do firmy řád a přehled, to je přímo jackpot.

aplikace

Tvorba aplikací, to je pečlivý průzkum vašich potřeb, seznámení se s chodem vaší firmy, se vstupy a výstupy. Je téměř nemožné použít aplikaci jiné firmy na vaši firmu, aplikace pro firmy nejsou sériově dodávané programy, každý musí být stavěný na konkrétní potřeby firmu, zaměstnanců apod.

Investice do aplikace, která bude řídit procesy ve firmě, urychlovat práci, zpřehledňovat systém, to je investice do budoucnosti, protože svět spěje k tomu být řízen informačními systémy a IT technikou.